כיצד משחקין? אחד\ת  מבני\בנות הזוג או החבורה מקריא\ה את הקושיה ואת שלוש התשובות האפשריות עליה, ועל המשתתפים\פות האחרים\רות לנסות לנחש את התשובה. אזי מקריא\ה השואל\ת את התשובה הנכונה והמשתתפין, כך אנו מקווין, צוחקין או לפחות מגחכין.

המשחק מתעדכן מדי פעם במקבצים חדשים של קושיות. בהצלחה!

התשובות הנכונות מופיעות בתחתית כל מקבץ


מקבץ 7 

1.מי אמר למי ובאיזה הקשר "חיים שלי אתה, חיים"? 

א – אימו של המשורר חיים נחמן ביאליק לבנה, לאחר שזה חזר בחיים מפרעות קישינב. ב – השף אייל שני לשף חיים כהן בעונה השביעית של "מאסטר שף". ג – אייל ברקוביץ' לחיים רביבו, לאחר זכייתה של מכבי חיפה בגביע בשנת 1995. 

2. מי הוא יוצא דופן? 

א – מי שנולד בניתוח קיסרי. ב – מי שנולד בעיר דוּפַּן בדרום-צרפת ועזב אותה. ג – מי ששרת בצוות של אהוד (צִ'יקְלוֹ) דוֹפֶּן בסיירת מטכ"ל. 

3.מה זה חוֹחוֹבָּה? 

א – כינוי גנאי בשפת הפּישְׁטוּ, המדוברת באפגניסטן, לאשה המשרכת דרכיה. ב - שיח שגדל במדבריות דרום-קליפורניה, אריזונה ומקסיקו.      ג – שם החיבה של הזמרת שושנה דמארי. 

4. מיהם גנימד, קליוסטו, לדה ואננקה? 

א – שמות של קוסמים ומכשפות בסדרת ספרי הפנטזיה "גנזך אורות הסער העולה". ב – שמות ילדיהם המאומצים של בראד פיט ואנג'לינה ג'ולי. ג – שמות ארבעה מתוך 79 הירחים של צדק.   

התשובות הנכונות: 1 - האמת, הכל יכול להיות. 2 - א. מי שנולד בניתוח קיסרי. 3 - ב. שיח מדברי שמזרעיו מפיקים שמן יעני בריאותי. 4 - צדק צדק תרדוף (דברים טז כ)

מקבץ 6

 1. מהי קַרְצִיפְלוׂגָה? 

א – דמות נשית במחזהו של חנוך לוין "הזונה מאוהיו". ב – מאכל חצילים רומני פיקנטי. ג – מחלת עור שגורמת לתרנגולים גירוד בביצים. 

2. מי יוצא דופן ומדוע – משה דיין, אסי דיין, עוזי דיין, דני דין ואילנה דיין? 

א – אילנה. כל האחרים גברים והיא אישה. ב– משה. הייתה לא רק עיין אחת, ולכל אחרים שתיים. ג - דני. הוא היחיד בין כולם ששמו הפרטי ושם משפחתו מתחילים באותה אות. 

3. בתשבצים, מהו הפתרון ל"רעד קל"?

 א – רטט. ב. סימרור. ג. פרקינסון. 

4. מה הקשר בין ראג' קאפּוּר, רונית כפיר ופרנסיס פורד קופולה? 

א – הם אחיינים. ב – לאימהות של שלושתם קוראים גרטרוּד. ג – קאפור שיחק בסרט שכתבה כפיר וביים קופולה. 

התשובות הנכונות: 1 - כפר קטן בהרי הקרפטים בגבול צ'כיה-סלובקיה. 2 - כל התשובות נכונות.    3 - תלוי כמה אותיות. 4  - כל התשובות לא נכונות. הקשר אסוציאטיבי בלבד.

מקבץ 5  

1. במה התפרסמו האחים ג'ובאני וקרלו אַרִיגָטוֹרֶה? 

א – הרגו איש את אחיו בדו-קרב על ליבה של אישה. ב – היו במקביל אלופי סיציליה, ג'ובאני בקפיצה לגובה וקרלו לרוחק. ג - כממציאי הנעליים. ג'ובאני את הימנית וקרלו את השמאלית. 

2. מה שם אשתו של סלאח שבתי בסרט "סלאח שבתי"? 

א – סימוֹנה. ב – לימוֹנה. ג – אתרוֹגה. 

3. מה המשותף ליעקב אליהו, משה אליהו ורחבעם אליהו? 

א – יש להם אותו שם משפחה. ב – שמותיהם הפרטיים נלקחו מהתורה. ב – לשלושתם אין או לא היה שפם.

4. מי יוצא דופן, ומדוע - יעקב אליהו, משה אליהו ורחבעם אליהו? 

א – יעקב אבינו, והאחרים לא. ב – משה. יעקב ורחבעם סוכני ביטוח, ואילו משה סוכן מוסד (וזה גם לא השם האמיתי שלו). ג – לרחבעם אין שפם. 

התשובות הנכונות: 1 - זהו, שהם עוד לא התפרסמו, אבל הם עובדים על זה. 2 - ג. אתרוגה.          3 - כל התשובות נכונות. 4  - על התשובה הנכונה הוטל צו איסור פרסום.

מקבץ 4  

1. מיהו שלום הלחם? 

א – רבי שלום הלוי חיים מוצאפי (הלח"ם), רבה הראשי של בגדד בתקופת השלטון הבריטי. ב – שלום הלחם, שון המלפפון ודדו האבוקדו, גיבורי ספר הילדים "מי צריך כריך?" של חיה שנהב. ג – זהו שם המאפייה של שלום דגן (בר-דוגו) בנתיבות.

2. מיהם המורמונים? 

א – גיבורי סידרת טלוויזיה מצויירת לילדים. ב – קת נוצרית. ג – הורמונים המייצרים תאים סרטניים.

3. מה המשותף לז'וזה סאראמאגו, כריסטיאנו רונאלדו ורומן אברמוביץ'? 

א – כולם קשורים לכדורגל. סאמרמאגו הוא סוכן-שחקנים, רונאלדו כדורגלן ואברמוביץ' בעלים של קבוצה. ב – כולם השמות האמיתיים של סופרים שכתבו בשמות בדויים. רומן אברמוביץ', למשל, הוא שלום עליכם. ג – כולם פורטוגלים. 

4. מהו שִׁילְמוּך? 

א – הפחתה בתשלום. ב – נהר בירדן הנשפך לירדן. ג – עיר הבירה העתיקה של הממלכה המנצ'ורית.

התשובות הנכונות: 1 - כל התשובות לא נכונות. 2 - כת (אם כף, לא אם קוף) נוצרית.  3 - כולם פורטוגלים, חלקם (בלי שמות) בזכות חוק השבות. 4  -שום הפחתה. תשלמו את החוב, או שנשרוף לכם את העסק.

מקבץ 3

1. מה זה תָרוֹג? 

א – ביהדות זהו מספר המצוות הנדרשות מן האישה, שקטן בחמש ממספר המצוות, תרי"ג, הנדרשות מן הגבר. ב – צבע צהבהב-ירקרק.    ג – זה מה שצעקה בסרט "צ'רלי וחצי" אשתו של צ'רלי לצ'רלי - "אימא'לה, תרוג אותו, צ'רלי, תרוג ת'ג'וק". 

2. מה הם שלפח, רמבוסטן ומנגוסטין? 

א – מחלות. ב – תרופות. ג – פירות.

3. איפה זה מודיעין? 

א – בכניסה למטה, על יד הסופר. ב – בחבל עדולם, בין מושב עזקה לקיבוץ יד הנשיא. ג –  בקומה שנייה, על יד הפיצוציה.

4. איזה צמד אחים לא שיחקו במכבי נתניה? 

א – גדי ועודד מכנס. ב –עזר ושון וייסמן. ג - אליעזר ומשה שלומוביץ.

התשובות הנכונות: 1 - צבע ירקרק-צהבהב כצבע האתרוג. 2 - סליחה, אבל פה זה לא מודיעין.  3 - בקומה שנייה, אבל סגרו את הפיצוציה ופתחו שם חומוסיה. 4  - ב. שון ווייסמן שיחק במכבי חיפה ועזר וייסמן היה נשיא המדינה, ובכלל קוראים לו וייצמן ולא וייסמן, והם לא אחים ואפילו לא דודים.  

מקבץ 2  

1. מיהו או מהו הרלב"ד? 

א – הרב ליאונידס בן-דוד, רבה של העיר סלוניקי בין שתי מלחמות העולם. ב – הרצל לוי ברדיצ'בסקי, מראשי ציונות אוקראינה בראשית המאה ה-20. ג  - הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים.

2. מה ההבדל בין מסבחה למשאוושה? 

א – בערבית מסחבה הינה הבת הבכורה בבית ומשאוושה היא הצעירה. ב – בערבית הם דבר והיפוכו. מסבחה היא הסתבכות ומשאוושה היא התאוששות. ג  - אין הבדל. אלו שמות, בשני ניבים פלסטינים שונים, לאותו מאכל שבסיסו חומוס וטחינה.

3. מה המשותף לג'ורג'יו ארמני, ג'וני קש, ואלברטו ג'קומטי?

א – שלושתם נולדו באיטליה. ב – שלושתם היו בעלי חגורה שחורה באִיקִיפַנְגָה. ג - שלושתם היו נשואים שלוש פעמים.

4. מהי אִיקִיפַנְגָה?

א – אמנות לחימה מונגולית עתיקה. ב - פרי טרופי שנראה כמו אבוקדו, אבל יש לו טעם של גואייבה. ג – ציפור ענקית שלפי אמונת בני שבט האינקה היא אימו של האל מורו-ג'ורו

התשובות הנכונות: 1 - הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים, אלא מה? 2 - ג.  3 - לשלושתם יש ג' בשם. 4  - מחלת מעיים נדירה שגורמת ללוקה בה לחרבן קוביות.

מקבץ 1 

1. מי היה בעלה הראשון של מרים החשמלאית? 

א – איציק האינסטלטור. ב - יוסף הנגר. ג – יהודה המכביסט. 

2. מה המשותף ל-מוֹגלי, דוֹדלי, ירוֹן, שוֹן ונכוֹן? 

א – כולם דמויות בדויות של קופים ממושקפים. ב – כולם דמויות שכיכבו בתוכניות הטלוויזיה החינוכית. ג – כולם דמויות של חיות יער בספריו של רודיארד קיפלינג. 

3. מי יוצא דופן ומדוע: אבי כהן, ג'וש כהן, רפי לוי?

א – רפי לוי. האחרים כוהנים. הוא לוי. ב – ג'וש כהן. שלושתם שחקני כדורגל, אבל רק ג'וש כהן הוא שוער. ג – אבי כהן. הוא היחיד מהשלושה ששיחק בליגה האנגלית, בקבוצת ליברפול.

4. מה הם חרטומן, קלנף, זרזיפן אוסטרלי, שירבוט ופלפלק? 

א – פרפרי לילה עם זנב חרטומני כחול. ב – ציפורי שיר זעירות המקננות אך ורק בדרום אוסטרליה. ג –זנים של בירות בלגיות. 

התשובות הנכונות: 1 - איציק האינסטלטור. התחתנו ב-1976, התגרשו ב-1994. 2 - לא נכון. לכולם יש חולם בוו.  3 - כל התשובות נכונות. 4  - בירות בלגיות. לא מאמינים? תבדקו.