על מה הסרט הזה? על הספר ופרקים מתוכועל מה הסרט הזה? עוסק בניתוח ובפענוח של חמישה סרטים ישראליים שהוקרנו על מסכי הקולנוע והטלוויזיה: החיים על פי אגפא, זוהר, שחור, חולה אהבה משיכון ג' והבחור של שולי

ברגישות רבה ובעין בוחנת חודר מחבר הספר, קובי ניב, אל מתחת לקליפתם של הסרטים האלה, אוסף את הסודות החבויים בהם, מאחד ומגבש אותם לכלל פירוש שלם ומוציא אותם אל אוויר העולם.

הספר אזל לחלוטין ובשל כך אני מפרסם כאן כמה פרקונים סרוקים מתוך אחד משני הספרים (המקושקשים) שנותרו בידי

והנה גם שלושה דברי שבח קצרים שנכתבו על הספר:

הארץ, ספרים: מצטיין בעבודה פרשנית חריפה, מקורית ומרתקת ביותר.

הלל רוזנברג: "על מה הסרט הזה?" של קובי ניב, עושה ניתוח מעולה לסרטים, לדמויות ולתסריטים וחייב להודות שנתן לי פרספקטיבה חדשה ומרעננת לסרטים הישראלים אותם הוא מנתח .

עמוס עוז: ב"על מה הסרט הזה" בודק ניב חמישה סרטים ישראלים – מקדיש עין טכסטואלי דק לתסריטיהם, בודק בזהירות מה בין התסריט לבין הסרט שנוצר על פיו, ומעיין בתסריטים ובסרטים מתוך פרספקטיבה אמנותית, פוליטית, סוציולוגית והיסטורית; כיצד מתייחסים התסריט והסרט של כל אחד מחמשת הסרטים הנדונים בספר אל המציאות הישראלית, אל גישות אידיאולוגיות שונות, אל גישות ספרותיות/קולנועיות שונות ואל כוונותיהם המודעות והלא-מודעות של יוצרי הסרטים. מצאתי בספר זה רוחב-אופקים, חושים אמנותים והיסטורים חדים ותובנות מקוריות ורעננות.

פרקים סרוקים מתוך הספר

פירקון אחד מתוך כל פרק על כל אחד מהסרטים

הסריקות הן מתוך אחד משני הספרים שנותרו בידי, ושניהם "מקושקשים", קרי מסומנים בכתב ידי, הנראה לצורכי הרצאות. אבל אל דאגה, אין בעיה לקרוא.

שחוּר

הבחור של שולי

החיים על פי אגפא

זוהר

חולה אהבה משיכון ג'